Ford E-Transit

E-Transit najpopularniejszym elektrycznym modelem dostawczym w Polsce

30.10.2023

Ford E-Transit jest zdecydowanie najpopularniejszym elektrycznym samochodem dostawczym w Polsce. Model po trzech kwartałach bieżącego roku jest też trzecim najlepiej sprzedającym się w Polsce samochodem elektrycznym ogółem.

Ford E-Transit w mieście

Według danych IBRM Samar, w trzecim kwartale 2023 roku nowych nabywców znalazły 272 Fordy E-Transity, dzięki czemu model był najlepiej sprzedającym się elektrycznym samochodem dostawczym.

W kontekście pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku można mówić o rynkowej dominacji E-Transita. Elektryczny samochód dostawczy Forda sprzedał się w tym czasie w 762 egzemplarzach, co pozwoliło na objęcie aż 39,90% rynku w niezwykle konkurencyjnym rynku samochodów dostawczych na prąd. O przewadze w wyborze E-Transita przez klientów świadczy fakt, że drugi w zestawieniu model sprzedał się w czterokrotnie niższej liczbie egzemplarzy.

Profil - Ford E-Transit

Dzięki znakomitym wynikom w swoim segmencie, Ford E-Transit po trzech kwartałach 2023 roku jest też trzecim najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Polsce ogółem.

Jako niekwestionowany lider w swoim segmencie, Ford E-Transit zyskał uznanie klientów ze względu na wiodące wartości zasięgu na jednym ładowaniu, niespotykane wśród konkurencji wyposażenie oraz znakomitą wartość rezydualną. Dzięki temu jest preferowany zarówno dla niewielkich przedsiębiorców, jak i korporacyjnych flot. Potwierdzają to kontrakty z najważniejszymi operatorami logistycznymi w Polsce – InPost oraz DHL.

Ford E-Transit - kabina

Wyjątkowość E-Transitowi w Polsce zapewnia szeroka gama możliwości. Model jest bowiem dostępny w trzech rodzajach nadwozia (van, van brygadowy oraz podwozie), trzech długościach (L2, L3, L4) oraz w dwóch wersjach mocy maksymalnej (184 i 269 KM). Łącznie to aż 22 możliwości konfiguracji samochodu. Maksymalna ładowność modelu wynosi 1 630 kg, a maksymalna pojemność przestrzeni ładunkowej – 15,1 m3.

Ford E-Transit - ładowanie

Wyposażenie standardowe modelu obejmuje automatyczną klimatyzację dwustrefową, podgrzewane przednie fotele, podgrzewaną przednią szybę Quicklear, tempomat z ogranicznikiem prędkości 12-calowy, ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC 4 z bezprzewodową obsługą Android Auto i Apple CarPlay czy zestaw zaawansowanych systemów asystujących kierowcy. Zawiera on m.in. system zapobiegania kolizjom z funkcją automatycznego hamowania (Active Braking), system kontroli pasa ruchu (Lane Keeping Aid) czy system monitorowania koncentracji kierowcy (Driver Alert).

Wkrótce na rynku pojawią się kolejne świetnie wyposażone w pełni elektryczne modele dostawcze Forda z rodziny TransitaE‑Transit Custom oraz E‑Transit Courier.

  • Ford E-Transit
  • Ford E-Transit

    Wyczekiwany w napięciu. Nieznający kompromisów. Pierwszy w historii Forda w pełni elektryczny samochód dostawczy. Poznaj nowego Forda E-Transit!

  • Ford E-TransitFordy Dostawcze


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje DFS Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od DFS Motors