Namiot samochodowy

Na biwak i nie tylko. Ford oferuje bogatą ofertę akcesoriów outdoorowych

25.04.2023

Wiosna i lato to najlepszy okres na wyjazdy w różne ciekawe miejsca. Często okazuje się jednak, że w samochodzie brakuje pewnych akcesoriów, dzięki którym np. weekendowy wypad za miasto byłby przyjemniejszy. Z pomocą przychodzi Ford, który oferuje akcesoria outdoorowe do modeli ze swojej oferty.

  • Ford oferuje kompleksową gamę akcesoriów do swoich modeli – także tych przeznaczonych do wypraw na łono natury.
  • W ofercie Forda znajdują się zarówno akcesoria do biwakowania w różnych formach, jak i te przeznaczone do samochodu, a mające zwiększać komfort podróży w ciekawe miejsca.

Namiot podstawą biwakowania

Podstawą wielu wypraw za miasto jest namiot. Ford oferuje namiot dachowy renomowanej firmy ARB Flinders z drabinką, który można zamocować do bagażnika bazowego albo poprzecznych belek dachowych. Namiot jest przeznaczony dla dwóch osób i przystosowany do wszystkich warunków pogodowych. Ma siatkę zabezpieczającą przed owadami, okna i drzwi na suwaki, świetlik dachowy czy okienko wentylacyjne. Wymiary po rozłożeniu to 1,4 x 2,4 x 1,4 m (dł. x szer. x wys.).

Samochodowy namiot

Jeszcze więcej możliwości daje klasyczny namiot na tylną klapę, którego zaletami jest łatwość i szybkość montażu. Namiot jest połączony z otwartą tylną klapą samochodu za pomocą uniwersalnego, opasającego pojazd rękawa. Co istotne, wystarczy odpiąć rękaw od pojazdu, aby zmienić namiot w tradycyjny i móc np. skorzystać ze swojego samochodu. Namiot ma wymiary 2,74 x 2,74 m szerokości i ponad 2,13 m wysokości w środku. Posiada też roletę wejściową o wymiarach 1,83 x 1,83 m, którą rozstawia się łatwo na dwóch słupach.

Niezależnie od rodzaju namiotu, do biwakowania przyda stolik turystyczny z krzesłami. Te akcesoria także dostępne są w sklepie Forda. Stolik turystyczny ARB jest przechowywany w kompaktowej torbie, a po rozłożeniu ma wymiary 0,86 x 0,7 x 0,7 m (dł. x szer. wys.). Co istotne stolik ma krzyżowe pałąki zwiększające wytrzymałość i stabilność. W przypadku krzeseł Ford proponuje krzesło turystyczne ARB z pokrowcem, którego nośność wynosi aż 150 kg, a siedzisko i oparcie są wykonane z miękkiego materiału.

Na wieczorne spotkania ze znajomymi przydać się może także duża roleta z oświetleniem LED o wymiarach 2 x 2,5 m. Montuje się ją do bagażnika bazowego ARB, a montaż jest niezwykle prosty i zajmuje kilkadziesiąt sekund. Listwa LED ma cyfrowy regulator jasności oraz dwa kolory do wyboru (zimny biały albo pomarańczowy), a podłącza się ją do gniazda zapalniczki w pojeździe. Jeśli potrzebne jest jeszcze więcej światła, Ford oferuje lampę obszarową Horizon LED Magnetic firmy ARB. Lampa ma 4000 mAh pojemności, co pozwala na 2-4 godziny pracy w zależności od intensywności światła. Można ją ładować za pomocą zwykłego portu USB.

Aby uchronić swoje rzeczy przed wiatrem i deszczem, można dokupić specjalną osłonę wiatrową, która jest dopasowana do rolety dachowej i jest niezwykle prosta w montażu. W przypadku zainteresowania osobnym pomieszczeniem dołączanym do rolety, Ford oferuje je w wersji Deluxe z podłogą i ścianami bocznymi. Zapewnia prywatność, ale także chroni przed owadami na kempingu, a montaż jest jak zwykle szybki i prosty. Pomieszczenie jest w całości wodoodporne i chroni przed promieniowaniem UV.

Komfort i porządek niemal jak w domu

Dla wybranych modeli Ford oferuje także bardziej rozbudowane akcesoria. Dla osób, które spędzają sporo czasu poza domem, przyda się kuchnia polowa z płytą gazową, dzięki której można przygotować ciepły posiłek w dowolnym miejscu i okolicznościach. Wysuwana kuchnia jest wyposażona w zintegrowaną płytę gazową, zlew, szufladę na przybory kuchenne oraz blat roboczy.

W podróży przyda się oczywiście także spora lodówka. Ford oferuje pojemną, 36-litrową lodówkę otwieraną od góry, która może także pełnić rolę zamrażarki. Dzięki chowającym się w obudowie rączkom jest łatwa do przenoszenia, a jej zakres temperatury roboczej wynosi od 10°C do -22°C.


Dla dobrej organizacji bagaży w czasie podróży także przydadzą się dodatkowe akcesoria. Zaoszczędzą one czas i zwiększą bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Ford oferuje szeroki zakres takich akcesoriów, z których jednym z najpopularniejszych jest klasyczny organizer przestrzeni ładunkowej wyposażony w solidne suwaki i plecione rączki.

Popularna wśród klientów jest także szuflada na rolkach ze sztywnym górnym blatem. Dzięki niemu można na niej przechowywać inne przedmioty. Sama szuflada jest bardzo wytrzymała i zamykana na klucz. Co ważne, hermetyczne, zabezpieczone przed działaniem wody i kurzu łożyska rolkowe zapewniają długą żywotność. Modułowa zabudowa sprawia, że szuflada jest idealnie dopasowana do innych akcesoriów dostępnych dla modeli Forda.

Oferta outdoorowych akcesoriów Forda jest niezwykle rozbudowana, a każdy znajdzie przydatne dla siebie przedmioty by wyruszyć na wyprawę swoim Fordem zgodnie z hasłem „Adventorous Spirit”. Co istotne, większość z nich jest stworzona dla szerokiej gamy modeli, dzięki czemu można dostosować do własnych potrzeb wiele modeli. Pełną listę akcesoriów można znaleźć na stronie akcesoria-ford.pl/outdoor-lifestyle. Każda oferta zawiera cenę, szczegóły danych akcesoriów, ich dane techniczne oraz wykaz kompatybilnych modeli Forda.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje DFS Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od DFS Motors