Ford Kuga Plug-In Hybrid najlepiej sprzedającym się samochodem PHEV w Europie

21.10.2022

SUV Ford Kuga Plug-In Hybrid1 był najlepiej sprzedającym się samochodem hybrydowym z ładowaniem zewnętrznym (PHEV) na wszystkich rynkach europejskich w pierwszej połowie 2022 roku.2 3

Natychmiast po debiucie w 2021 roku uzyskał pozycję najlepiej sprzedającego się w Europie modelu hybrydowego z ładowaniem zewnętrznym,2 3 a w tym roku dostarczono klientom ponad 23 000 egzemplarzy Kugi Plug-In Hybrid, czyli ponad 28 procent więcej, niż udało się zdobyć następnemu najlepiej sprzedającemu się samochodowi PHEV na rynkach Europy.3

Ford ogłosił dziś również wprowadzenie pakietu Kuga ST-Line X Black, charakteryzującego się szeregiem modernizacji wizualnych, a także możliwością wyboru nowych, komfortowych foteli.

„Wiemy, że wielu naszych klientów, poszukujących możliwości przesiadki z konwencjonalnego samochodu z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym, może nie być przekonanych do zakupu w pełni zelektryfikowanego pojazdu. Fakt, że Kuga Plug-In Hybrid jest najlepiej sprzedającym się PHEV w Europie dowodzi, że jest to rozsądny wybór dla wielu osób z tej grupy” – powiedział Glen Goold, dyrektor linii pojazdów Ford Kuga. „Samochody takie jak Kuga Plug-In Hybrid są istotnym elementem wkładu Forda w zelektryfikowaną przyszłość.”

Inteligentny układ napędowy Kuga Plug-In Hybrid zapewnia klientom bezpieczną wszechstronność – średni zasięg w trybie w pełni elektrycznym wynosi 57-67 km (w cyklu WLTP), a zasięg miejski w trybie w pełni elektrycznym 71-88 km (w cyklu WLTP). Takie wartości pozwalają na częste podróże przy zasilaniu wyłącznie akumulatorowym. Zużycie energii na poziomie 14,4-15,9 kWh/100 km (w cyklu WLTP) jest niższe niż u głównych konkurentów.4

Jednocześnie klienci mogą swobodnie korzystać z zasięgu i elastyczności pojazdu napędzanego silnikiem benzynowym, podczas gdy energia elektryczna jedynie wspomaga jego osiągi. Kierowca może ustawić Kugę Plug-In Hybrid w tryb EV Auto, by samochód mógł działać w najbardziej efektywny sposób, zapewniając najniższe zużycie paliwa osiągalne w danych warunkach, niezależnie od scenariusza jazdy.

Ford Kuga Plug-In Hybrid

Pakiet Black wnosi do gamy Kugi dodatkową dawkę stylu i indywidualności

Pakiet Kuga ST-Line X Black, na który zamówienia są już przyjmowane, dostarcza unikatowych elementów stylistycznych nadwozia, dodając mu dynamizmu i charakteru.

Pakiet Black, uzupełniający bogatą gamę kolorów nadwozia i dający większy wybór detali wizualnych, dodaje do sportowego wyglądu Forda Kuga ST-Line X lakierowany na czarno dach oraz wykończone na czarno nakładki na lusterka, przednie wloty powietrza i tylny spojler. Plakietki ST-Line i napis KUGA na drzwiach bagażnika są również wykończone na czarno, a 20-calowe aluminiowe, czarne obręcze kół są wyposażeniem standardowym.

Nowa opcja komfortowych foteli zapewnia wyjątkową wygodę i dodatkowe wsparcie dla kierowcy i przedniego pasażera

Nabywcy Kugi, niezależnie od wybranego modelu, mogą teraz dodać do wyposażenia nowe, komfortowe fotele, które otrzymały certyfikat znanej organizacji zajmującej się leczeniem schorzeń kręgosłupa Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR) – kampanii na rzecz zdrowszych pleców.

Osiemnastostopniowa regulacja pozwala na dostosowanie fotela do wymagań i potrzeb osoby w nim siedzącej (a nie dostosowanie człowieka i jego pozycji do fotela), co jest wymogiem uzyskania certyfikatu AGR.

Wysokość, długość i pochylenie fotela można regulować wraz z czterostopniową regulacją odcinka lędźwiowego kręgosłupa i czterostopniową regulacją zagłówka, aby pomóc osobom o różnych sylwetkach i posturze znaleźć najwygodniejszą pozycję.

Certyfikat AGR przyznawany jest przez niezależną komisję badawczą złożoną z ekspertów z różnych dziedzin medycyny zaangażowanych w pomoc konsumentom w wyborze produktów przyjaznych dla zdrowia ich pleców. Ból dolnej części pleców jest jedną z głównych przyczyn utraty sprawności na świecie. Według jednego z badań aż 63% kierowców cierpi z powodu bólu pleców, który przeszkadza im w wykonywaniu codziennych czynności.5

  • Ford Kuga Plug-In Hybrid
  • Ford Kuga Plug-In Hybrid

    Ford Kuga to SUV nowej generacji, w którym zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Wyznacza trendy w stylizacji, łącząc piękną i dynamiczną sylwetkę z eleganckim i przestronnym wnętrzem.

    Ford KugaSUVyNapisz do nas


# # #
Ford Kuga Plug-In Hybrid, zgodnie z homologacją: emisja CO2 od 21-30 g/km, zużycie paliwa od 0,9-1,3 l/100 km, zasięg jazdy bezemisyjnej w trybie w pełni akumulatorowym 57-67 km (WLTP). Dane emisji CO2 i zużycia paliwa mogą się różnić w zależności od wersji pojazdów oferowanych na poszczególnych rynkach. Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi zawartymi w rozporządzeniach europejskich (WE) 715/2007 i (UE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.
2 Ford of Europe informuje o sprzedaży na 20 tradycyjnych rynkach europejskich: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria.
3 Według danych JATO Dynamics.
4 Wyniki analiz Forda.
Prevalence of Low Back Pain in Car Drivers.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje DFS Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od DFS Motors