Nowy wyścigowy Ford Mustang GT serii Supercars zaprezentowany podczas wyścigu Bathurst 1000

19.10.2022

Ford zaprezentował pierwszy z serii samochodów wyścigowych bazujących na Mustangu siódmej generacji – Mustanga GT „Gen3” Supercar. Auto pokazano podczas słynnego wyścigu Bathurst 1000 na torze Mount Panorama w Australii.

Reprezentant Forda w Mistrzostwach Australii serii Supercars 2023 – wyścigowy Mustang siódmej generacji – pojawił w alei serwisowej podczas wyścigu Bathurst 1000.

W ubiegłym miesiącu w Detroit zaprezentowano seryjne odmiany Mustanga siódmej generacji oraz ich wyścigowe wersje, które były jedynie cyfrową ilustracją.

– Wspaniale jest móc po raz pierwszy pokazać Mustanga siódmej generacji jako samochód wyścigowy – powiedział Mark Rushbrook, dyrektor Ford Performance Motorsports na świecie. –  Mustang GT Supercar jest pierwszym z wielu, które zadebiutują na światowych torach, w licznych seriach wyścigowych, jak GT3, GT4, NASCAR i NHRA.

Mustang GT „Gen3” Supercar

– Od 58 lat Mustang jest kultowym samochodem zarówno na drogach, jak i na torach wyścigowych. Jego legenda będzie kontynuowana. Często powtarzamy, że Mustang urodził się po to, żeby się ścigać i dzisiaj jest to bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej. Mustang GT Supercar jest gotowy do udziału w wyścigach już w 2023 roku – dodał Mark Rushbrook.

Mustang GT Supercar został skonstruowany przez zespół Dick Johnson Racing we współpracy z Ford Performance, w ramach przygotowań do sezonu 2023, w którym rozpocznie się nowa era wyścigów serii Supercars.

Mustang GT Supercar „Gen3” mocno przypomina swojego drogowego odpowiednika, ma seryjny silnik Coyote V8, a także charakterystyczne: niską linię dachu i długą pokrywę silnika, dzięki którym Mustang jest najchętniej kupowanym samochodem sportowym na świecie.

Ford wspiera zespoły, które w 2023 roku będą ścigać się nowym Mustangiem, w tym Dick Johnson Racing, Tickford Racing, Grove Racing, Blanchard Racing Team oraz nowy zespół korzystający z Mustanga – Walkinshaw Andretti United.

Dick Johnson, legenda Forda w wyścigach, którego zespół o tej samej nazwie świętował podczas minionego weekendu wyścigowego piękny jubileusz udziału w 1000-nym wyścigu, po raz pierwszy pojawił się na torze za kierownicą nowego Mustanga GT Supercar „Gen3”.

– Jesteśmy bardzo dumni, że możemy pokazać światu nowego Mustanga GT Supercar. Nie ma do tego lepszego miejsca na świecie niż podczas Wielkiego Wyścigu na torze Mount Panorama – powiedział Andrew Birkic, prezes i dyrektor generalny Ford Australia i Nowa Zelandia. – To wyjątkowy moment móc zaprezentować ten samochód przed zagorzałymi fanami Forda oraz wszystkimi kierowcami serii Supercars. Świetnie, że to właśnie Dick przejechał tym autem pierwsze okrążenia. Jest legendą sportu i wielkim ambasadorem marki Ford.

– Samochód wygląda rewelacyjnie – jest szybki, jest głośny i nie możemy doczekać się, gdy wyjedzie na tor – zakończył Birkic.

Wyścig Bathurst 1000 rozpoczął się w miniony piątek od treningów i kwalifikacji. Wyścig na dystansie 1000 km odbył się w niedzielę, 9 października.

Mustang GT „Gen3” Supercar


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje DFS Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od DFS Motors