Świeża krew dla małego biznesu - Nowy Ford Tourneo Connect jest praktyczny do granic możliwości

31.08.2022

Choć nowy Ford Tourneo Connect kojarzy się z aktywnym stylem życia i rodzinnymi podróżami, jest to także doskonały wybór dla przedsiębiorców. Transformacja samochodu odbywa się szybko i bez problemowo, a w razie potrzeby można wyważyć potrzeby i stworzyć taki wariant, który połączy codzienne użytkowanie biznesowe z rodzinnymi potrzebami.

Różne możliwości dla różnych potrzeb

Nowy Ford Tourneo Connect przypomina nieco kameleona – jest bowiem w stanie szybko zmieniać swój wygląd w zależności od potrzeb użytkownika. Duża rodzina ma do dyspozycji komfortowy, nawet 7-osobowy samochód, który jednak w mgnieniu oka można zmienić w niezawodnego towarzysza biznesu. Drugi i trzeci rząd foteli są bowiem składane i wyjmowane. 

Długość przestrzeni bagażowej przy rozłożonych trzech rzędach foteli wynosi 316 mm (629 w Grand Tourneo), ale łatwo i szybko można ją znacząco powiększyć. Przy złożonym trzecim rzędzie foteli wynosi ona 1 100 mm (1 452 mm w Grand Tourneo), ale największe wrażenie robią wartości przy złożonych drugim i trzecim rzędzie siedzeń. Wtedy długość przestrzeni bagażowej Tourneo Connect wynosi bowiem 1 780 mm, a Grand Tourneo aż 2 113 mm. Nie mniej imponująca jest objętość przestrzeni bagażowej w tych warunkach, która wynosi 2 556 mm3 dla Tourneo Connect i 3 105 mm3 dla Grand Tourneo.

Samochód sprawdzi się więc w różnego rodzaju działalności gospodarczej. Można z nim nie tylko kolportować gazety czy przewozić produkty cukiernicze (wysokość przestrzeni ładunkowej wynosi do 1 211 mm, więc zmieszczą się nawet bardzo wysokie torty), ale także prowadzić pełnoprawną działalność usługową. Samochód gwarantuje bowiem bezpieczne przewożenie wszystkich najważniejszych narzędzi i materiałów budowlanych czy wykończeniowych.

Personalizacja to jego drugie imię

Ford Tourneo Connect jest wielofunkcyjny, a przez to jest również kwintesencją równowagi pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym. Można w nim bowiem mieć siedem wygodnych miejsc pasażerskich, ale także dużo przestrzeni ładunkowej, kiedy tego potrzeba. Dla wielu jednak najlepszym wyborem może być połączenie obu cech samochodu – wykorzystanie sporej przestrzeni bagażowej przy jednoczesnym codziennym, rodzinnym użytkowaniu samochodu.

Nowy Ford Tourneo Connect to bowiem samochód rodzinny, ale z ogromnymi możliwościami przewozu towarów w działalności biznesowej, które można kompleksowo wykorzystać. Co ważne, dla obu przeznaczeń istotnych jest wiele niezmiennych funkcjonalności. Do najważniejszych należy duża liczba różnego rodzaju schowków, które są znacznie głębsze niż w większości samochodów osobowych. Oznacza to, że sprawdzą się nie tylko do przewożenia rzeczy osobistych i napojów, ale w działalności biznesowej także do różnego rodzaju dokumentów czy ewidencji. Do tego dochodzi specjalny, długi schowek w desce rozdzielczej oraz uchwyty na kubki czy liczne gniazda ładowania sprawiające, że wnętrze jest niezwykle praktyczne w każdym przypadku wykorzystywania samochodu. 

Niezależnie od przeznaczenia – pełen komfort

W kontekście komfortu w samochodzie bez znaczenia jest sposób jego użytkowania. Niezależnie od tego, czy to rodzinna podróż czy codzienna ciężka praca, nowy Ford Tourneo Connect oferuje wysoki komfort podróży i przyjazną atmosferę we wnętrzu. Podstawą są wysokiej jakości materiały i wykończenie, które sprawiają wrażenie klasy premium. Niezwykle ważny jest też miły dla oka design wszystkich elementów.

Z oferty nowego Tourneo Connecta można także wybrać niezwykle ergonomiczne fotele z przedłużonym podparciem dla nóg czy wielokierunkową elektryczną regulację oparcia na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Co istotne, posiadają one certyfikat znanej i cenionej organizacji AGR (Aktion Gesunder Rücken). To niemiecka niezależna firma prowadząca kampanie na rzecz zdrowszych pleców. 

Duże przesuwane drzwi boczne nie tylko ułatwiają wsiadanie dzieciom i osobom starszym, ale mogą okazać się nieocenioną pomocą w zatłoczonych miejscach, gdzie skrawek przestrzeni jest na wagę złota. Dzięki nim można bezpiecznie załadować do samochodu pożądane sprzęty czy materiały bez konieczności używania bagażnika.

Samochód wyposażony jest w wiele systemów ułatwiających pracę kierowcy oraz podnoszących bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Wśród nich najważniejsze to asystent zapobiegający kolizjom z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego i ostrzegania przed czołową kolizją, tempomat, regulowany ogranicznik prędkości oraz czujniki parkowania przednie i tylne. Co ważne, wszystkie te systemy znajdują się już w wyposażeniu standardowym. Opcjonalnie nowego Tourneo Connecta można wyposażyć m.in. w adaptacyjny tempomat, system monitorowania ruchu poprzecznego czy system rozpoznawania znaków drogowych.


  • Ford Tourneo Connect
  • Ford Tourneo Connect

    Wystarczająco duży, by udźwignąć Twoje obowiązki; elastyczny dla Twojej rodziny; zwinny, by pokonywać miejskie zakręty; wygodny, by uszczęśliwić wszystkich.

    Ford Tourneo ConnectNapisz do nas


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje DFS Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od DFS Motors